آدرس کانال تلگرام کاکتوسکده

لینک ورود به کانال تلگرام ما:

t.me/cactuskade_com

 

 

 

مشکلات مهم برای کاکتوسها

  • دراز و باریک شدن شاخه‌ها و ساقه کاکتوس که علت آن کم نوری می‌باشد.
  • پوسیدگی ریشه و لهیدگی ساقه‌ها که ناشی از آبدهی زیاد می‌باشد.
  • چروکیدگی و خشک شدن شاخه‌ها و ساقه‌ها و برگ‌های کاکتوس که ناشی از آبدهی کم می‌باشد.
  • شاخه و برگ ریزی و نداشتن رشد مناسب که ناشی از نبود هوای مناسب در محل نگهداری و یا نبود خاک مناسب و کمبود مواد غذایی است.

کاکتوس علوفه ای

کاکتوس های بدون خار دارای 80% آب و 1/5 – 2% پروتئین و حدود 1/5% چربی و 8/6 % فیبر هستند.

 

 

cactus_forage

 

 

مبداء کاکتوس علوفه ای که به تازگی و به صورت تحقیقاتی در ایران کشت آن آغاز شده است از کشور تونس می باشد.

طبق برنامه ریزیهای انجام شده تا چند سال آینده تا 400 هکتار از اراضی کشاورزی و مناطق مستعد کشور به منظور تامین خوراک دام به زیر کشت کاکتوس علوفه ای ومیوه ای خواهد رفت.

برای پرورش این محصول باید خاطرنشان کرد که در صورتی که میزان بارندگی 200 تا 600 میلیمتر باشد این نوع کاکتوسهای بدون خار 20 تا 400 تن در هکتار علوفه تر تولید می کنند.

کاکتوس های بدون خار دارای 80% آب و 5/1-2% پروتئین و حدود 5/1% چربی و 6/8 % فیبر هستند.

کاشت کاکتوس های علوفه ای با مقاومت ویژه ای که به وضعیت نامساعد محیطی از جمله درجه حرارت های بالا و خشکیهای طولانی مدت و خاکهای فقیر دارند در برخی از استانهای کشور قابل گسترش است. زمان کاشت آن در فصل پاییز و یک ماه قبل از شروع اولین بارندگی و نحوه کاشت به صورت دستی است.

این گیاه تحمل یخ زدگی طولانی مدت و آب ایستادگی و شوری آب و خاک را نداشته، اما در برابر خشکسالی و کم آبی بسیار مقاوم است و می تواند با میانگین بارش سالانه 100 میلی لیتر رشد کند و جایگزین مناسبی برای ذرت علوفه ای و دیگر محصولاتی است که به آب زیادی نیاز دارند.

این کاکتوس تولید میوه نیز می کند، میوه کاکتوس در جامعه انسانی قابل استفاده است. این گیاه در اوایل بهار به گل می نشیند و میوه های شیرین متمایل به ملس، با گوشت و آب زیاد تولید می کند که دارای خواص درمانی متعددی می باشد که مهمترین آن مربوط به بیماری های گوارشی معده است.

کاکتوس علوفه ای، گیاهی است چند ساله و گوشتی که در آب و هوای گرم و خشک با استفاده ازحداقل رطوبت خاک رشد و نمو می یابد و تاج رویشی قابل ملاحظه ای را تولید می کند. این گیاه بسیار مقاوم و کم توقع بوده و می تواند تحولی در مراتع تخریب شده منطقه بوجود آورده و در پایین ترین کلاسهای خاک مرتعی رشد می کند.

از هر هکتار مرتع آن در سال، به طور متوسط بیش از 100 تن برگ گوشتی بدست می آید که پس ازخرد کردن به تعلیف دام سبک و  تعلیف دام سنگین می رسد.

این گیاه دارای ذخیره انرژی بالایی به صورت بافت نشاسته ای بوده و واجد تعداد کثیری از املاح معدنی است که بصورت تلفیقی با سایر گونه های مرتعی، خصوصا خانواده کراسها، بخش اعظم نیاز غذایی دام را تامین می کند.

فواید میوه اژدها (دراگون)

فواید میوه اژدها (دراگون)

Pitaya_cross_section_ed2

میوه اژدها  (دراگون)بومی مکزیک و امریکای مرکزی و جنوبی است و در ضمن در کشورهای اسیای جنوب شرقی همچون ویتنام،تایوان ، جنوب چین ،جزیره اکیناوا (ژاپن) فیلیپین و مالزی هم کشت می‌شود. میوه اژدها تنها در شب شکوفه می‌کند؛ شکوفه‌های آن بزرگ و سفید هستند و معمولاً «گل شب» یا «ملکه شب» نامیده می‌شوند.

این میوه در پنج رنگ وجود دارد که بسیار آبدار هستند و هر رنگ طعم و مزه مخصوص به خود را دارد. دانه‌های درون این میوه مانند سیاه دانه هستند و از کاشت و پرورش آنها می‌توان درخت جدیدی بوجود آورد

رنگ های این میوه

رنگ میوه سفید با پوسته قرمز
رنگ میوه قرمز با پوسته قرمز
رنگ میوه سفید با پوسته زرد (کمیاب
رنگ میوه صورتی با پوست قرمز
رنگ میوه سفید با پوست صورتی

از میوه این درخت مربا و شربت هم درست می‌کنند و شربت درست شده از این میوه دراگونیتی نام دارد این میوه در صورت خراب شدن همانند موز و سایر میوه‌های گرمسیری ابتدا لکه‌های قهوه‌ای پیدا کرده و سپس سیاه می‌شود

این میوه که منبع خوب آنتی اکسیدان است از فعالیت رادیکال های آزاد که باعث بروز سرطان و بیماری های دیگری می شود، جلوگیری می کند.
میوه اژدها مواد سمی مانند فلزهای سنگین را خنثی می کند.
در کاهش میزان کلسترول و فشار خون بالا موثر است.
مصرف منظم آن آسم و سرفه را تسکین می بخشد.
با مرطوب و نرم کردن پوست، به ظاهر آن بهبود می بخشد.
میوه اژدها در تقویت بینایی نقش مهمی دارد.
میوه اژدها که منبع غنی کلسیم وفسفر است دندان و استخوان را تقویت می کند.
مصرف منظم این میوه به کاهش وزن کمک می کند.
میوه اژدها قند خون در دیابت نوع۲ را کاهش می دهد.
این گیاه به تقویت حافظه کمک می کند.

این میوه از میوه های محلی آمریکای جنوبی و مرکزی است و به پیتایا (pitaya / pitahaya ) معروف است.
انواع به همراه نام لاتین:
*پوست قرمز و مغز سفید(Hylocereus undatus)
*پوست قرمز و مغز زننده(مثلا قرمز) (Hylocereus Meganlanthus)
*پوست صورتی و مغز قرمز (Hylocereus Polyrhizus)
*پوست زرد و مغز سفید (Selenicerus megalanthus)

خواص میوه کاکتوس

خواص میوه کاکتوس

cactus_forage

* میوه کاکتوس به دلیل آن که در منطقه‌ای بیابانی و خشک پرورش می‌یابد، سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی است. خوب است بدانید آنتی‌اکسیدان‌ها سلاح گیاه در برابر
مقابله با شرایط سخت و طاقت‌فرسای محیطی است. وجود این ترکیبات در میوه کاکتوس اثر سم‌زدایی قوی و ضدالتهاب داشته و از آسیب سلولی که باعث سرطان و پیری می‌شود
جلوگیری و از سوی دیگر با تقویت سیستم دفاعی، بدن را در برابر عفونت‌ها مقاوم‌تر می‌کند.

1964549_278899835602319_495669415_n

* یکی از کاربردهای رایج میوه کاکتوس مصرف آن در رژیم غذایی است که به دلیل غنی بودن از مواد فیبری باعث مهار گرسنگی می‌شود.

* این میوه مقوی دستگاه گوارش بوده و خاصیت رونده داشته و باعث لینت مزاج می‌شود. مهم‌ترین فایده آن در معالجه کبد است و مصرف آن برای بیماران کبدی با نظر پزشک
مربوط مفید است.

* همچنین باعث سلامت قلب شده و در کاهش کلسترول بد خون نقش بسزایی دارد.

* از عفونت‌های کلیوی جلوگیری کرده و تب بالا و هپاتیت را درمان می‌کند و با کمک به گردش خون به طور چشمگیری در التیام زخم‌ها موثر است.

* این را هم بدانید از میوه کاکتوس روغنی تهیه می‌شود که غنی از ویتامین E بوده و میزان آنتی‌اکسیدان آن سه برابر سایر روغن‌ها و برای مبارزه با پیری پوست بسیار نافع است.

کاکتوس اچینو گروزونی

کاکتوس اچینو گروزونی

گیاهی کروی شکل است با تنه سبز کم رنگ و پر از تیغ ، حدود 20 تا 35 شیاره دارد ، ارتفاع این کاکتوس  به 90 تا 180 سانتی متر می رسد و  قطرش به 40 تا 80سانتی متر ، رنگ تیغ هایش زرد است ولی در گونه گروزونی آلبیس پینوس (albispinus) رنگ تیغ ها سفید می باشد، تیغ های گیاه 8 تا 10 انشعاب دارند و طول تیغ ها 2.5 تا 5 سانتی متر ، گلهایش به شکل حلقه بالای کاکتوس هستند ودر روز باز می شوند، رنگ گلهایش زرد است اما خیلی قابل رویت نیستند زیرا کوچکند و در پشم های خامه ایی رنگ راس گیاه ناپدید می شوند، گلها از آخر بهار پدیدار می شوند تا تابستان اما فقط در نمونهای بالغ که به اندازه کافی نور آفتاب دریافت کرده اند.اچینوهای کوچک از نظر ظاهر کاملا با نمونه بالغ متفاوت و گاهی شبیه گونه مامیلاریا می باشد.

 

 

آستروفیتوم (Astrophytum)

d35b2b303bf497035f41278e02871399

 

استروفیتوم (Astrophytum) گونه ای از کاکتوس های گوشتی بومی مکزیک است. این گیاه رشد آهسته و کندی دارد و گاه ممکن است تا چندین سال به گل ننشیند. ساقه استروفیتوم استوانه ای شکل و تقریباً شبیه ستاره و گل های آن خورشیدی با گلبرگ های زردرنگ فراوان و پایه قرمز یا نارنجی است. خاک مناسب برای رشد و پرورش این کاکتوس، مخلوطی از خاکبرگ کاملاً پوسیده و کمی ماسه است.

مکان نگهداری استروفیتوم، باید نور کافی داشته باشد بنابراین پشت پنجره های آفتابگیر آپارتمان مکان مناسبی است.

دمای مطلوب برای رشد این کاکتوس در حدود ۳۰درجه سانتی گراد است.

در آبیاری این گیاه باید دقت شود، تا زمانی که سطح خاک گلدان کاملاً خشک نشده است، اقدام به آبیاری مجدد آن نکنید.

پایه های مناسب برای پیوند زدن کاکتوس

در این مقاله  کاکتوس هایی که برای استفاده به عنوان پایه ی پیوند مناسب هستند معرفی شده اند. لازم به ذکر است که خصوصیات ذکر شده برای این کاکتوس ها مربوط به آب و هوای استوایی ( تابستان گرم و شرجی و زمستان خشک و معتدل و دمای بالای 10 درجه) می باشد. هر یک از این کاکتوس ها ممکن است در آب و هوای متفاوت به گونه ای دیگر عمل کند.

نکته: پیشنهاد می شود که کاکتوس های پیوند زده شده تا حصول اطمینان از موفقیت پیوند، در نور ضعیف (مثلاً فلوئورسنت) و دمای 20 تا 30 درجه نگه داری شوند.

 

1- Acanthocereus sp

در مقاله ی اصلی متاسفانه اشاره به واریته ی مشخصی از این کاکتوس نشده است. اما به طور کلی این کاکتوس برای پیوند بهتر از هیلوسرئوس ها می باشد. به خاک حساسیت خاصی نداشته و فقط در مقابل سرما و یخبندان حساس است. هم در آفتاب و هم در سایه قابل نگه داری است اما در نور زیاد رشد مناسبتری دارد.

acanthocereus 1 acanthocereus 2

 

* مزایا: پیوند آسان – تحمل رطوبت بالا – تحمل گرمای زیاد – رشد خوب پیوندک – تکثیر آسان – حجم ریشه ی زیاد – مقاومت خوب ریشه – امکان نگه داری در آفتاب و سایه

* معایب: عدم تحمل دمای زیر 5 درجه سانتی گراد

* کاکتوس های قابل پیوند: تقریبا تمامی کاکتوس ها

* نکات: زمانی که خاک شروع به خشک شدن کرد آبیاری کنید.

پیوند را تا زمان کامل شدن در دمای بالای 10 درجه نگه دارید.

نگه دارنده ی پیوند (کش، چسب) را به مدت 4 تا 8 روز جدا نکنید.

 

2- Cereus jamacaru

این کاکتوس بسیار شبیه Cereus peruvianus می باشد و شرایط نگه داری مشابهی نیز دارد . تحمل سرمای خوبی داشته و همچنین شوری خاک را تحمل می کند. این کاکتوس بسیار مورد علاقه ی حلزون ها و کرم ها می باشد که به نوعی آفت محسوب می شوند.

cereus jamacaru 1 cereus jamacaru 2

 

* مزایا: پیوند تقریبا آسان – تحمل رطوبت بالا – رشد ظاهری خوب پیوندک – تکثیر آسان – تحمل دمای بالا و پایین – ریشه ی حجیم

* معایب: سرعت رشد نسبتا کم پیوندک – تولید پاجوش بر روی پایه – جذب آفت ( آفات زیادی به این کاکتوس حمله ور می شوند )

* کاکتوس های قابل پیوند: کاکتوس هایی که ترجیحا در فضای آزاد نگه داری می شوند. (به علت تحمل سرما)

* نکات: پس از خشک شدن خاک آبیاری کنید.

پیوند را تا زمان کامل شدن در دمای بالای 10 درجه نگه دارید.

نگه دارنده ی پیوند (کش، چسب) را به مدت 4 تا 8 روز جدا نکنید.

 

3- Harrisia jusbertii

این کاکتوس یکی از بهترین گونه ها برای استفاده به عنوان پایه پیوند می باشد و تقریبا تمامی گونه ها قابل پیوند به روی این کاکتوس هستند. رشد پیوندک بر روی این پایه سریع و یکدست بوده و مدت خیلی کوتاهی پس از عمل پیوند زدن رشد پیوندک آغاز می شود. تنها مشکل این پایه کاهش عملکرد و حتی پس زدن پیوند در هوای خیلی گرم است.

harrisia 1 harrisia 2

 

* مزایا: پیوند تقریبا آسان – تحمل رطوبت بالا – رشد سریع پیوندک – قلمه و تکثیر آسان – تحمل دماهای پایین – تحمل کم نوری

* معایب: در دماهای بالا رشد پیوند کاهش می یابد و احتمال پس زدن پیوند زیاد است.

* کاکتوس های قابل پیوند: Ariocarpus, Aztekium, Copiapoa, Corypantha, Frailea, Echinopsis, Gymnocalycium, Leuchtenbergia, Lophophora, Mammillaria, Obregonia, Ortegocactus, Strombocactus, Thelocactus, Turbinicarpus

* نکات: پس از خشک شدن خاک آبیاری کنید.

پیوند را  در دمای 10 تا 30 درجه نگه دارید.

نگه دارنده ی پیوند (کش، چسب) را به مدت 4 تا 7 روز جدا نکنید.

 

4- Hylocereus undatus

این کاکتوس یکی از محبوب ترین پایه های پیوند محسوب می شود و برای پیوند گونه هایی با پوسته ی سخت مانند استروفیتوم ها بسیار مناسب است. این کاکتوس از آنجائیکه متعلق به مناطق استوایی است تحمل رطوبت بالایی داشته و همچنین در نور کم هم به راحتی رشد می کند.

Hylocereus 1 Hylocereus 2

 

* مزایا: پیوند نسبتا آسان – تحمل رطوبت بسیار بالا – سرعت رشد زیاد پیوندک – تکثیر آسان – قیمت پایین

* معایب: عدم تحمل پیوندک های بزرگ و سنگین (خم می شود) – عدم تحمل دماهای خیلی پایین – بد شکل شدن بعضی از پیوندک ها – مشکل بودن پیوند بعضی واریته ها بر روی این پایه

* کاکتوس های قابل پیوند: Ariocarpus, Astrophtyum, Aztekium, Copiapoa, Corypantha, Frailea, Echinopsis, Gymnocalycium, Mammillaria, Obregonia, Ortegocactus, Strombocactus, Thelocactus, Turbinicarpus

* نکات: زمانی که خاک شروع به خشک شدن کرد آبیاری کنید.

پیوند را تا در دمای 15 تا 35 درجه نگه دارید.

نگه دارنده ی پیوند (کش، چسب) را به مدت 5 تا 10 روز جدا نکنید.

 

5- Myrtillocactus geometrizans

این کاکتوس مانند هیلوسرئوس یکی از پایه های محبوب میان پرورش دهندگان بوده و مناسب مناطق گرم می باشد. پیوندک ها بر روی این کاکتوس از رشد خوب و شکل مناسبی برخوردار خواهند بود. این کاکتوس از نظر رشد بسیار شبیه به Trichocereus pachanoi بوده ولی به مانند پاکانوی تحمل سرمای طولانی مدت را ندارد.

Myrtillocactus 1 Myrtillocactus 2

 

* مزایا: تسریع رشد پیوندک – تحمل گرما و رطوبت نسبی – امکان پیوند تقریبا همه نوع کاکتوس

* معایب: حساسیت به دماهای پایین

* کاکتوس های قابل پیوند: Ariocarpus, Copiapoa, Corypantha, Frailea, Echinopsis, Gymnocalycium, Leuchtenbergia, Lophophora, Mammillaria, Obregonia, Ortegocactus, Strombocactus, Thelocactus, Turbinicarpus

* نکات: زمانی که خاک شروع به خشک شدن کرد آبیاری کنید.

پیوند را تا در دمای 20 تا 30 درجه نگه دارید.

نگه دارنده ی پیوند (کش، چسب) را به مدت 5 تا 8 روز جدا نکنید.

 

6- Pereskiopsis spathulata

این کاکتوس برگدار که بسیار مناسب برای پیوند زدن جوانه های از بذر درآمده است، گوی سبقت را در میزان تسریع رشد پیوندک ها، از سایر رقبا ربوده است. به طوری که در مواردی پیوندک 1 میلی متری در مدت یکسال به قطر 4 سانتی متر می رسد. البته از آنجائیکه رشد خود این کاکتوس نیز زیاد است بعد از مدتی باید پیوندک از روی این کاکتوس جدا شود چون ممکن است پیوندک بد شکل شده و از حالت عادی خارج شود. کاکتوس های دارای پوسته ی سخت نیز ممکن است دچار ترکیدگی اندام شوند. به هر حال این کاکتوس مناسبترین پایه برای تسریع رشد گونه های کم رشد می باشد.

Pereskia 2 Pereskia 1

 

* مزایا: رشد سریع جوانه های کاکتوس – قابلیت پیوند واریته های بسیار – تحمل رطوبت زیاد ریشه – مقاومت در دماهای بالا و پایین

* معایب: امکان تغییر شکل پیوندک – عدم امکان پیوند کاکتوس های بزرگ

* کاکتوس های قابل پیوند: کاکتوس های بذری کوچک و گونه های کم رشد

* نکات: زمانی که خاک شروع به خشک شدن کرد آبیاری کنید.

پیوند را تا در دمای 20 تا 30 درجه نگه دارید.

نگه دارنده ی پیوند (کش، چسب) را به مدت 3 تا 6 روز جدا نکنید. جوانه های کوچک نیاز به نگهدارنده ندارند.

 

7- Selenicereus grandiflorus

 

Selenicereus 2 Selenicereus 1

 

* مزایا: پیوند راحت – رشد سریع پیوندک – قابلیت پیوند واریته های بسیار – تحمل رطوبت زیاد ریشه – مناسب در دماهای بالا و پایین

* معایب: امکان تغییر شکل پیوندک – عدم امکان پیوند کاکتوس های بزرگ

* کاکتوس های قابل پیوند: کاکتوس های بذری کوچک و گونه های کم رشد (این کاکتوس تحمل کاکتوس های سنگین را نداشته و خم شده یا می شکند.)

* نکات: زمانی که خاک شروع به خشک شدن کرد آبیاری کنید.

پیوند را تا در دمای 20 تا 30 درجه نگه دارید.

نگه دارنده ی پیوند (کش، چسب) را به مدت 3 تا 6 روز جدا نکنید.

 

8- Stenocereus pruinosus

این کاکتوس از نظر شرایط رشد بسیار شبیه به Myrtillocactus , Trichocereus بوده ولی از آنجائیکه بعد از عمل پیوند رشد عرضی زیادتری پیدا می کند مناسب برای گونه های بزرگ و سنگین می باشد.

Stenocereus 2 Stenocereus 1

 

* مزایا: پیوند راحت – رشد نسبتا سریع پیوندک – قابلیت پیوند واریته های بزرگ و سنگین – قابلیت پیوند بسیاری از گونه های کاکتوس – تحمل رطوبت نسبی

* معایب: عدم تحمل دماهای خیلی پایین

* کاکتوس های قابل پیوند: تقریبا تمامی گونه ها خصوصا واریته های دفرمه و بزرگ

* نکات: زمانی که خاک شروع به خشک شدن کرد آبیاری کنید.

پیوند را تا در دمای 20 تا 30 درجه نگه دارید.

نگه دارنده ی پیوند (کش، چسب) را به مدت 5 تا 8 روز جدا نکنید.

 

9- Trichocereus pachanoi

سن پدرو یکی دیگر از پایه های محبوب و مقاوم برای پیوند زدن است که تحمل خوبی در آب و هوای سرد دارد. از نظر رشد مشابه Myrtillocactus بوده و شرایط نگه داری تقریبا مشابهی (به جز سرما) دارد.

Trichocereus 1 Trichocereus 2

 

* مزایا: پیوند راحت – رشد نسبتا سریع پیوندک – قابلیت پیوند واریته های بسیار –  – تحمل رطوبت نسبی – تحمل سرمای زیاد

* معایب: عدم تحمل دماهای خیلی بالا ( احتمال پس زدن پیوندک زیاد است).

* کاکتوس های قابل پیوند: تقریبا تمامی گونه ها خصوصا Ariocarpus, Copiapoa, Corypantha, Frailea, Echinopsis, Gymnocalycium, Leuchtenbergia, Lophophora, Mammillaria, Obregonia, Ortegocactus, Strombocactus, Thelocactus, Turbinicarpus

* نکات: زمانی که خاک خشک شد آبیاری کنید.

پیوند را در دمای 20 تا 30 درجه نگه دارید.

 

10- Cereus peruvianus

 

Peruvianus 1 Peruvianus 2

 

* مزایا: پیوند راحت – رشد نسبتا سریع پیوندک – قابلیت پیوند واریته های بسیار –  – مقاومت زیاد در مقابل گرما و رطوبت

* معایب: سرعت رشد کمتر نسبت به سن پدرو – تیغ های مزاحم

* کاکتوس های قابل پیوند: اکثر کاکتوس ها

* نکات: زمانی که خاک خشک شد آبیاری کنید.

پیوند را تا در دمای 20 تا 30 درجه نگه دارید.

 

11- Opuntia compressa

 

opuntia compressa1 opuntia compressa2

 

* مزایا: پیوند بسیار راحت – رشد نسبتا سریع پیوندک – قابلیت پیوند واریته های بسیار حتی واریته های دفرمه – عمر طولانی پایه – مقاومت زیاد در مقابل گرما،سرما و رطوبت – حفظ شکل طبیعی پیوندک – گلدهی زود هنگام پیوندک – دارا بودن آوند طولی و گسترده – ریشه ی مقاوم

* معایب: سرعت رشد کمتر نسبت به هیلوسرئوس – تولید جوانه های جانبی

* کاکتوس های قابل پیوند: اکثر کاکتوس ها مانند Toumeya , Pediocactus , Sclerocactus

* نکات: برای مشاهده ی آموزش پیوند بر روی اپونتیا کلیک کنید.

 

طبقه بندی کاکتوس های پایه از نظر تسریع رشد پیوندک:

1- Pereskiopsis

2- Acanthocereus sp

3- Hylocereus undatus

4- Selenicereus grandiflorus

5- Opuntia compressa

6- Trichocereus pachanoi

7- Stenocereus pruinosus

8- Myrtillocactus geometrizans

9- Harrisia jusbertii

10- Trichocereus peruvianus

11- Cereus jamacaru

طبقه بندی کاکتوس های پایه از نظر سهولت پیوند:

1- Opuntia compressa

2- Myrtillocactus geometrizans

3- Stenocereus pruinosus

4- Trichocereus pachanoi

5- Selenicereus grandiflorus

6- Pereskiopsis

7- Acanthocereus sp

8- Harrisia jusbertii

9- Trichocereus peruvianus

10- Cereus jamacaru

11- Hylocereus undatus